English

İşbir Yatak, Adım Adım Oluşumu ile ele ele veriyor!

 

İşbir Yatak’tan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne akülü tekerlekli sandalye!

 

 

Spora ve sporcuya destek olan İşbir Yatak, ‘Adım Adım’ isimli sivil toplum kuruluşunun 2 Mart Pazar günü Antalya’da katılacağı ‘Uluslararası Runtalya Maratonu’nda koşacak 42 yaşındaki Başak Çankayalı’nın yardımseverlik koşusuna sponsor oldu.  

Yardımseverlik koşularıyla bugüne kadar yaklaşık 5 milyon liralık bağış toplayan Adım Adım kuruluşunun gündeminde 1 milyon lira için Runtalya Maratonu var…

Yıllardır Türkiye’deki tüm maratonlara katılan ve koşarak bağış toplayan, çeşitli kurumlarda profesyonel olarak çalışanlardan oluşan Adım Adım isimli sivil toplum kuruluşunun koşucuları, 2 Mart Pazar günü Antalya’da düzenlenecek ‘Uluslararası Runtalya Maratonu’nda koşacak. Koşucuların yaş ortalaması 39. Her meslekten insanın bulunduğu 4.000 kişilik oluşumun arasında birçok CEO, Yönetim Kurulu Üyesi ve üst düzey yöneticiler de bulunuyor. Bu sene sadece sponsorlukla yetinen İşbir Yatak, önümüzdeki yıllarda Adım Adım Oluşumu ile beraber kurum olarak yardımseverlik koşularına katılacak.

Koşuda, kendi fiziksel güçlerini ve sosyal çevrelerini seferber edip ihtiyaç sahiplerine yıllardır hizmet götüren ve aralarında ünlü isimlerin ve farklı sektörlerden üst düzey yöneticilerin tek amacı yardımın koşul gerektirmediğini  göstermek. Spora ve sporcuya verdiği destekle bilinen İşbir Yatak, ‘Runtalya Maratonu’nda koşacak Adım Adım koşucularından biri olan 42 yaşındaki Başak Çankayalı‘ya sponsor olacak. 2 yıl önce doğum yapan ve uzun zamandır bu koşuya hazırlanan Başak Çankayalı’nın dakatılacağı  ‘Runtalya Maratonu’nda toplanan bağışlarla Türkiye Omuriliği Felçlileri Derneği’ne akülü tekerlekli sandalye alınacak. İşbir Yatak aynı zamanda Runtalya Maratonu’nda toplanan bağışlar ile alınan bütün akülü tekerlekli sandalyelere Viskoelastik Oturma Minderi hediye edecek.

Adım Adım Hakkında

2007 yılından bugüne, 2.900 adet yardımseverlik koşusuna katılarak, 34.000 bağışçıdan 4,700,000  TL bağış topladı ve 26.000 kişiye yardımcı oldu. Her bir AA sporcusu, “sadece koşarak” 15 kişiye yardım etti. Adım Adım yurt dışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım başta uzun mesafe koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor. Bu yöntemle başta büyük maraton organizasyonları olmak üzere hemen hemen tüm dünyadaki spor yarışlarında çeşitli sosyal projeler, girişimler için her yıl milyarlarca dolar bağış toplanıyor. İlk yardımseverlik koşusu 2008’te yapıldı. Kısa sürede çığ gibi büyüdü, hem üye sayısı hem de yarattığı kaynaklar her yıl katlana katlana arttı. Başta Vodafone İstanbul Maratonu ve Runtalya Maratonu’nun en büyük katılımcı grubu oldu.