English

Yolculuk sırasında uykusuz kalmayın!

Bu yaz sıcaklarında, önünüzde henüz güneşli ve eğlenceli günler varken, yolculuğa çıkarken da endişelendiğiniz gibi uykusuz kalmanız gerekmiyor. Seyahat ederken uyku alışkanlıklarınızda birkaç küçük ayarlama yaparsanız (bazı akıllı aksesuarlarla) uykunuzu gittiğiniz yere taşımanızda hiçbir engel kalmaz!

Bekleme alanlarında uyuma

Uyku ve seyahat konusunda yer bir lükstür, aynı zamanda bir gerekliliktir. Eğer duraklamalı veya uzun mesafeli seyahat yapıyorsanız eşyalarınızı güvenceye alın – kendinizi güvende hissetmek uyku için en önemli önceliktir. Eğer eşyalarınızı kilitleyebileceğiniz bir yer varsa faydalanın. Eğer yoksa paranızın, kredi kartınızın ve diğer önemli evraklarınızın üzerinizde güvende olmasını sağlayın. Bu halde birinin sizi uyandırmadan onları alması zordur.

Seyahat aksesuarları uykuya yardımcı olur

Çoğumuz için konu iyi bir gece uykusuna geldiğinde ev gibi bir yer yoktur ve ulaşım araçları koltuklarının da pek rahat olmadığını inkar edemeyiz. Diğer yolcuların sesleri veya duyurular da eklenince araçta uyumak ciddi çaba isteyen bir iştir.

Yanınıza birkaç uyku aksesuarı almanız yolculuk kabusunuzu biraz azaltabilir ve iyi dinlenmiş ve tatile hazır bir şekilde gideceğiniz yere ulaşmanızı sağlayabilir.