English

Daima Daha Akıllı

3 Şubat 2017

İşbir Blog vol2Uyumadan önce okunan kitaplar, dinlenen masallar ve en önemlisi kurulan hayaller; uyandıktan hemen sonra tavana bakarak planlanan gün ve uyanmanın en özel gerekliliği uzun bir gerinme… Aslına bakarsanız çok uzak değil, yakın geçmişimize tekabül eden davranışlardan bahsediyoruz. Tüm bu davranışların yerini, günümüz teknoloji ve standartları dahilinde, “neyin” aldığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Günümüzden yaklaşık 23 yıl önce hayatımızı belki de sonsuza dek değiştirecek bir yenilikle tanıştık: Cep telefonu… Başlangıçta, hayatımızı kolaylaştıracağı argümanını vurgulayarak yaşamımıza dahil olan cep telefonları, şüphesiz ki bu argümanı layıkıyla yerine getirdi. Fakat sonrasında, başına aldığı “akıllı” sıfatıyla; yaşamımıza dahil olmanın ötesinde, yaşamımıza sahip olmaya başladı.

Şarj aleti yatağın hemen yanında hazır duruma getirilir, ki zaten muhtemelen yatağın konumu en yakın prize göre ayarlanmıştır. Bize ne kadar uyku gerektiği, uykudan önce ne yapılırsa uykunun kalitesinin artacağı gibi “gereksiz” detaylar göz ardı edilerek, sosyal medyanın uçsuz bucaksız “aynılığı” içerisinde uykuya dalınır.

Yeni güne uyanılır. Güzel ve mutlu bir gerinmeye gerek olmadığı için, elimiz hemen tam 5 saat(iyi ihtimalle) önce bıraktığımız sosyal medyaya ve mesaj gelmiş olma ihtimaline uzanır. Neticede günümüz “dolu dolu” başlar.

Tüm bu hikayelerin baş kahramanları aramızda yaşıyor. Uyumadan önce cep telefonlarını uzağa konumlandırmak, gözlerimizi kapatıp hayaller kurmak, uyuduğumuz yatağın kalitesini sorgulamak ve daha sıralayacağımız bir çok detay, aslında hayat kalitemizi şekillendirir. Daha da önemlisi iyi alınan bir uyku,  kaliteli ve tüm ihtiyaçları layıkıyla karşılayan yatak teknolojisiyle mümkündür.

Cep telefonunuzdan ziyade yatağınızın akıllı olduğundan emin olun, tüm yaşamınızı huzurla sürdürün.

İşbir Yatak iyi uykular diler.