English

Omurga Dostu Ergonomik Yataklar İşbir Yatakta

“Omurga dostu yatak” nedir?

“Omurga dostu yatak”, omurlar üzerinde yanlış duruştan kaynaklı oluşabilecek baskıya engel olan, omurganın doğru duruşunun uyurken de devam etmesini sağlayabilen yataklardır. Üretim teknolojisinin yanı sıra, yüksek elastikiyete sahip malzemeleriyle de omurgayla kurduğu dostluğu pekiştirir.

“Omurga dostu yatak” tercih edildiğinde, vücuda hareket kabiliyeti sağlayan omurga üzerinde aşırı yük oluşmaz ve bu oluşumlardan kaynaklanan sağlık sorunlarının önüne geçmeye yardımcı olur.

Vücudunuzun sağlığı için İşbir Yatak’ın omurgaya dost yataklarını tercih edin!

 

Dünya Sağlık Örgütü ne diyor?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan araştırmalar, aşırı stresin omurga sağlığını riske attığını gösteriyor. WHO’nun verilerine göre; dünyada 630 milyonun üzerinde insan sırt ağrısı yaşıyor.

Buna göre, stres ile bel-boyun-sırt ağrıları arasındaki kuvvetli bir ilişki bulunuyor. Stres arttıkça, ağrı da aynı hızla artıyor. Stres, sadece gündelik aktif yaşantımızı değil, uykuda geçirdiğimiz süreci de etkiliyor. Sağlıklı bir omurganın, stresten uzak, iyi bir uykuyla yakın bir ilişkisi bulunuyor. Doğru yatak seçimi, gündelik yaşamın stresinden arınarak, güne sağlıklı bir şekilde uyanmamız için altın anahtar görevi görüyor.

 

Sağlıklı bir uyku için omurga dostu yatak tercih edin!

Doğru yatak seçimiyle omurganın gün içinde sahip olduğu duruş pozisyonu uyurken de devam eder. Aksi halde, omurganın aktif yaşamdaki duruş pozisyonu korunamaz. Omurga, zorlanarak üzerine baskı uygulandığı için omurların doğal eğriliklerde artma oluşur.

Bunun bir sonucu olarak da deliksiz uyku ile geçen bir gecenin ardından bile, sırt ve bel ağrılarıyla güne başlanmak zorunda kalınır. İlerleyen dönemde ise omurlar üzerinde oluşan aşırı yüklenmeler sonucu, geri dönüşü olamayan hasarlar meydana gelebilir.

İşbir Yatak, uzun yıllara dayanan deneyimi, Ar-Ge’ye dayalı üretimiyle güne iyi bir başlangıç yapacağınız uyku ürünleri sunar. Böylelikle her yeni güne en güzel şekilde uyanmanızı ve yaşam kalitenizi artmasını sağlar.

Güne mutlu ve sağlıklı başlamanız için, sizleri İşbir Yatak Uyku Merkezlerine davet ediyoruz.

 

Omurga Dostu Yataklar’a buradan ulaşabilirsiniz:
https://www.isbiryatak.com/urunlerimiz/yataklar/