English

Teknolojilerimiz

1968 yılında kurulan İşbir Holding aileye bağlı tüm şirketleri ile toplam 350.000 m²lik üretim tesislerinde faaliyetlerine devam ediyor.

Sağlıklı bir uyku için gereken tüm teknolojiler İşbir Yatak’ta…

Marka ve ürün konumlandırmasını “dünyada gelişen teknolojiyi sektöre adapte etme” şeklinde yapan İşbir Yatak, ürettiği üstün teknoloji yataklar ile sağlığına ve konforuna önem verenlerin birinci tercihidir. Rakiplerinden farklı kullandığı “açık hücreli visko teknolojisi”, sadece İşbir için Türk mühendisleri tarafından üretilen “polimer yay teknolojisi”, tüm yataklarda kullanılan lisanslı “Quallofil Allerban” teknolojisi, yatakların lavanta kokmasını, anti-stress etkisine sahip olmasını sağlayan özel “nano teknoloji” ile üretilmiş yatak kumaşları, atsaçı yatak, hindistan cevizi özlü yatak, sporcular için özel nem tutmayan yatak gibi yeniliklerle her anlamda ve her zaman pazarda yatak modasının öncüsü olmuştur.

teknoloji-atom

AÇIK HÜCRELİ VISCO TEKNOLOJİSİ

Yatak ve uyku konforunda uzay teknolojisi

Ürünlerimizde kullanılan viskoelastik malzeme, sıradan bir destek malzemesi değil; ilk olarak NASA tarafından astronotların uzay yolculukları sırasında maruz kaldığı basıncı indirgemek için keşfedilmiş bir üründür. Diğer üretimlerden farklı olarak açık hücreli yapısıyla vücut ısısı ve basıncına duyarlı bu malzemenin yataklarda kullanımıyla yatağın vücudunuzun özelliklerine göre tepki vermesi sağlanır. Uyku esnasında yatağın vücuda uyguladığı karşı basıncı engelleyen akıllı hafıza hücreleri barındırdığı için bu malzemenin kullanıldığı yataklar AKILLI YATAK olarak adlandırılır.

isbir_visco_model1

Mükemmel destek için değişik tercihlere göre ideal yoğunluklarda (75-85-100 Üstü Kg/m3, Tg=-10, -50, Geri dönüş süresi 20°C’de 10sn.) üretilen AKILLI YATAKLAR aynı zamanda yoğun hava geçirgen olarak tasarlanmıştır.

QUALLOFIL ALLERBAN DOLGU TEKNOLOJİSİ

Ultra hafif, dolgun ve maksimum hava sirkulasyonu özellikli dolgu elyaflar.

İşbir Yatak tüm yatak ürünlerinde dolgu malzemesi Quallofil® Allerban® dolgu elyaflarını kullanır. Bu ürün lisans anlaşması çerçevesinde Türkiye’de sadece İşbir Yatak tarafından kullanılmaktadır. İşbir için özel olarak geliştirilen Quallofil® Allerban® elyafı ile yatağınızın, Quallofil® Air Allerban® elyafı ile yastığınızın ve yorganınızın ekstra dolgun, konforlu ve hafif olması sağlanmıştır. Özel hava kanalcıklı bu teknoloji, hem yaz hem kış boyunca rahat bir uyku uyumanız için ideal ortam yaratır. Bu özel dolgu elyafı patentli lif yapısıyla vücudunuz için gereken hava sirkülasyonunu sağlar.

POLiMER YAY TEKNOLOJİSİ

Türkiye’de ilk ve tek polimer yay teknolojisi (Patentli ürün)

Isıya ve basınca duyarlı viskoelastik malzemeden üretilen AKILLI YATAK’larda ilerleme, yatak sektöründe köklü bir değişimin habercisi olan polymer yayların kullanımıyla hız kazanmıştır. Ses yapmayan, dayanımı metal yaylara oranla artırılmış, vücuda göre farklı sertliklerde kullanılabilen bu yaylar AKILLI YATAK’lara ekstra konfor katmıştır. Türkiye’de sadece İşbir için üretilen bu yaylar kolayca deforme olmaması için tasarlanmıştır. Ayrıca metallere yakın olmaktan kaynaklı oluşabilecek MFDS’ye* engel olunmaktadır.

*Magnetic Field Deficiency Syndrome – Manyetik Alan Sendromu: Vücudun ihtiyaç duyduğu doğal manyetik enerjinin bozulması sonucu ,yaşanan uykusuzluk, yorgunluk, kronik ağrılar, omuz, sırt ve boyun ağrıları, baş ağrısı, baş dönmesi gibi semptomların bir arada görünmesi durumudur.

ANTI-STRES TEKNOLOJİSİ

Vücudunuzu stresten arındıracak teknoloji yatağınızda

Vücudunuz ve zihniniz için gün boyu bedeninizde biriken stresten arınmanız çok önemlidir. Bu amaçla özel olarak tasarlanmış, mükemmel elektrik iletkenliğine sahip karbon fiberli kumaşlar uyku sırasında vücudunuz üzerinde birikmiş olan elektrik ve gerginlik yaratan stresi, vücudunuzdan atmanızı sağlar. Anti-stres etkili karbon fiberlerle birlikte denizyosunu özelliği bulunan SeaCell kumaşı, cildinize yumuşaklık ve tazelik katar. SeaCell & Wellness Anti-Stress kumaşında, deniz yosunu içinde bulunan bazı aktif elementler bulunur.

Yosunun cildi taze tutma özelliği yatağınıza sıradan bir stres önleyici olma özelliğinden çok daha fazlasını katar. Etkinliği artırılmış iyilik, hoşluk hissi oluşturur.

NANO TEKNOLOJİ

Nano teknoloji ile yatağınızdaki lavanta kokusu çok uzun süre kalıcı

Lavender Garden, kumaşı içerisine lavanta mikro kapsülleri yerleştirilmiş bir yataktır. Nanoteknoloji* ile kumaş içine yerleştirilmiş mikro kapsüller temas ve sürtünme ile parçalanarak, hoş bir lavanta kokusu yayar. Lavantanın serinletici, sakinleştirici ve stres azaltıcı etkisi ile rahatça uyumanıza yardımcı olur.

* Advanced Micro Encapsulation System – İleri Mikrokapsülleme İşlemi: Mikroskobik düzeyde koku zerreciklerinin, dış etkenlerden koruyacak özel bir polimerik çeperle kaplanmasıdır. Bu işlem uygulanmış kumaşlarda koku etkisi çok uzun süre korunur.

SAFE SLEEP TUNNEL – SST – HİJYEN TÜNELİ

Safe Sleep Tunnel Teknolojisi; UVC ampulleri ve yürüyen aksam sayesinde, tüm yatakların çok daha hijyenik hale gelmesini ve el değmeden paketlenmesini sağlayan bir hijyen tünelidir.

Türkiye’de bir ilk olarak tüketiciyle buluşturulan Güvenli Uyku Tüneli, İşbir Yatak’ın hammadde temininden ürünün tüketiciye teslim aşamasına kadar, en üst seviyeye çıkarılan hijyen tedbirlerine ek olarak geliştirilmiştir.

Safe Sleep Tunnel, Balıkesir’de yer alan İşbir Sentetik Ar-Ge Merkezi’ndeki Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

Yataklarımız, Güvenli Uyku Tüneli’nden geçtikten hemen sonra el değmeden paketlenir, hijyenik şekilde tüketiciye teslim edilir.

VISCOSTAR AQUA FIXING TEKNOLOJİSİ – (AFT)

Solvent içermeyen yapısıyla doğaya ve insan sağlığına saygılı olan Aqua Fixing® Teknolojisi, sünger katmanlı yataklarımızda kullanılmakta olan su bazlı ve yeni nesil bir yapıştırma teknolojisidir. 

Viscostar Aqua-Fixing® Teknolojisi (AFT);

Viscostar Aqua-Fixing® Teknolojisi yalnızca İşbir Yatak üretim hatlarında yer almakta olan benzersiz ve tescilli bir teknolojidir.

Viscostar Aqua-Fixing® su bazlı yapıştırma teknolojisi, İşbir’in ekolojiye olan sorumluluğunu ve vizyonunu sergiler. Bu teknoloji sayesinde malzeme kaybı en aza indirilerek çevre korunur ve döngüsel ekonomiye katkı sağlanır.

Viscostar Aqua-Fixing® dünyadaki en gelişmiş formüllerden biridir. Doğanın kaynağı olan suyu merkeze alır.

Tamamen yeni nesil olan bu teknoloji sadece günümüzün değil, geleceğin de ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilmiştir.